Chomutovský Pohár

Chomutovský pohár je event na podporu dětí a mládeže. Jedná se o závod ve freestyle snowboardingu a lyžování v centru města Chomutov. Event pravidelně podporují čeští Olympionici a reprezentanti. Závod probíhá na uměle postavené konstrukci s opravdovým sněhem, kde si navíc může zasoutěžit i veřejnost a děti. Nemůže chybět ani početné stanové městečko a také doprovodný program, v podobě vystupování místních sportovních spolků.  Povedlo se nám zapojit světovou firmu Burton, která vymyslela snowboard a akci podporuje snowboardovým hřištěm pro děti od 4 let. Touto akcí chceme inspirovat děti a mládež ke sportovním aktivitám, které mohou dělat v blízkém okolí a vrátit je k reálným zážitkům dospívání. Unikátní událost v ČR, která je velmi divácky atraktivní.

Chomutovský pohár 2019 se připravuje. Více info zde:

V tento krásný den (29.9.2018) se Chomutov stal městem, ve kterém se sešli ti nejlepší jezdci freestyle snowboardingu a freestyle  lyžování z celé ČR a SK. Vytvořili jsme zimu v létě s opravdovým sněhem přímo v centru města a tím se tato akce řadí na unikát v celé Evropě, jsme Maximal Animal.

Než se pustíme do čtení, jak celá akce probíhala, dovolte abychom poděkovali našim největším partnerům, kteří se zasloužili o velkou podporu.
Moc děkujeme a vážíme si spolupráce s Město Chomutov, Ústecký kraj, Kultura a sport Chomutov.

Proč takovou akci děláme?
Rádi bychom inspirovali a motivovali širokou veřejnost k těmto sportům, které mohou v našem kraji provozovat tzv. za barákem, zimu trávit na Klínovci a léto u vody ve Wakeparku v Chomutově. Tímto spojením sportu a zábavy chceme vrátit děcka k reálným zážitkům dospívání, oživit centrum Chomutova a podpořit místní firmy a sportovní kluby.

Chomutovský pohár byl zahájen od 14:00h včetně stánkového městečka s občerstvením, jídlem, vínem, módou, auty, sportovními potřebami, chillout zone, posezením, dětskou částí, sportovními kluby a pódiem, kde probíhala velké část doprovodného programu.

Den startuje dětskými hry se sněhem a všichni účastníci jsou odměněni malým dárkem.

Následuje letošní novinka v podání dětského závodu, kde nejmladšímu účastníkovi byli pouhé 4.roky.

Přijeli svěřenci akademie ze Špindlerova Mlýna a také svěřenci trenéra Richarda Skandery. Cca 25 dětí bojovalo ve 4. kategoriích o věcné ceny od firmy Nitro SnowboardsAdidas a SportUnion.

Úroveň triků v dětské kategorii byla velmi vysoká, dokonce svými výkony děvčata převládaly a určitě o některých z nich ještě uslyšíme.

Po skončení dětského závodu se program přesouvá k protějšímu pódiu, na kterém vystupují mnohonásobní mistři světa v tancování Beethoven DC Chomutov, 8. násobný mistra světa v thajském boxu Jirka Žák a jeho místní klub Zak’s tým, cvičení s vlastní váhou těla – Street Hard Workers, který má ve svých řadách několik mistrů ČR a live vystoupení zpěváka jménem Flex Kid.

Po hudebních i sportovních vystoupeních, přichází na řadu vyhlášení dětského závodu. Ceny přijel předat sám náměstek Ústeckého kraje pan Mgr. Šmíd.

V průběhu celého dne probíhaly soutěže například o vouchry na mytí automobilu s firmou No.1 cars, soutěž o lízátka Chupa Chups, soutěž s restaurací Republika nebo s pivovarem Karásek a Stülpner, losování o brýle v hodnotě 5k, které do soutěže věnovala firma Slavíková Optika, soutěž s firmou KJ Color a nebo firmou Pepe Lopez gym Donaldson.

Jedno z největších lákadel byla autogramiáda našich reprezentantů a Olympioniků. Lidé se mohli osobně pobavit a nechat si podepsat fotky od  Jirky Žáka, Michala Bíši a nebo olympijské hvězdy Kateřiny Vojáčkové, té velké díky za účast, protože zde zastupovala ženskou část a osobně ukázala holkám, že na to také mají.

Děj se opět přesouvá ke sněhu a zde se otevírá hlavní show tohoto dne, kterou je exhibiční trať o dvou 10m dlouhých railech, jeden ve speedu, druhý jako doubleking. Tak velké překážky, už svědčí o vysoké úrovni jezdců. Nejdříve následují tréninky, semifinále a super finále, které proběhne za úmělého osvětlení a poustoupí jen ti nejlepší z nejlepších. Závod se jel formou jamu.

 

V průběhu celého dne mohli rodiče se svými ratolestmi navštívit dětský koutek, kde jste našli nafukovací hrad Frozen, simulátor surfu a malování na obličej od firmy Halus s.r.o., která má mimo jiné více jak 50ks těchto atrakcí.
Součástí dětského stanoviště je i BURTON RIGLET minisnowpark, který je určen ratolestem od 2-6.let. Je maximálně bezpečný díky své originalitě a obsluze, slouží k tomu, aby si vaše děti v tomto věku vyzkoušeli jaké to je se poprvé na snowboard postavit. Značka Burton vymyslela samotný snowbaoard, díky ní si dnes můžeme užívat krásy tohoto sportu a také dodnes vyrábí jedny z nejlepších snowboardů na světě.

Super Finále je tu, hlavní show Chomutovského poháru, kterou je exhibiční závod na lyžích a na snowboardů těch nejlepších nám právě začíná.

Jezdci už mají trať dobře natrénovanou a teď, už jde závodně do tuhého, protože soutěžíme o zlatý chomutovský pohár, o prvenství a věcné ceny v hodnotě 30 000 kč od firmy Burton a Snowbitch.cz.
Závod se jede formou jamu a hodnotí se všechny triky co jezdec úspěšně odjel, provedení triku, styl, odjezd a celkový dojem jezdce. Letos nás poprvé navštívila i slovenská hvězda Zoltán Strcula, který svým českým bratrům pořádně zamotal hlavy.

Moderátor hecuje všechny jezdce, povzbuzuje publikum a díky tomu vzniká unikátní atmosféra, na kterou jen tak Chomutov nezapomene. Jezdci se předhánějí kdo udělá lepší trik a posouvají své hranice dál a dál.

Díky podpoře publika, jezdci ze sebe vydávají maximum. Padá jeden brutálnější trik za trikem světových rozměrů.

Kdo v tuto chvíli nebyl na místě, přišel o skvělý koncert, jedním slovem wow.
Samozřejmě v tom nejlepším varu nekončíme, následuje MONSTER BEST TRICK o cash 5.000,-  soutěž čistě o nejbrutálnější, nejtěžší a nejstylovější trik!
Tento závod bylo těžké ukončit, protože jezdci díky skvělému atmosféře a velmi dobře připravené trati od Maximal Animal nechtěli přestat závodit. Museli jsme nuceně závod ukončit, protože dbáme na bezpečnost jezdců a nechceme aby si někdo uvodil zranění.

Musíme vyhoupnout jména jako je Michal Biša, místního borce z Klášterce, který 1. rok nejezdil a svým super stylem si získal publikum, Tomáš Císař který zavdal bs 270 pretzel out na double kingu, holky co si troufly na závod Klára JaníkováTerezie DV a Terky Korábové,  mlaďas 14 let Jakub Hroneš, který dělal učebnicový bs lipslide a také místního borce Ondru Sušického 16let, který překonal své hranice a z railu dával fs 360 out.

Ješte teď se třesem ze skvělé atmosféry SUPER FINÁLE a MONSTER BEST TRIKU, které končí 20:45h, sečteme body a jdeme na slavnostní vyhlášení Chomutovského poháru s Maximal Animal a ceny měl předávat náměstek primátora Chomutova p. Dinda, který se bohužel nemohl dostavit. I přesto mu moc děkujeme za podporu.

Po celou dobu jste mohli využívat kvalitních produktů z našeho stánkového městečka místních firem.

Krom již zmiňovaných restaurace Republika, pivovar Karásek a Stülpner, auta firmy Cars No.1, nejlepší lízátka Chupa Chups, zábavné atrakce Halus s.r.o. také i několikanásobné ocenění vín Vinařství Němeček, kávu a domácí dortíčky z Bubble Coffe, spolehlivá auta firmy Cars No.1, osobní poznání a taneční nábor s Beethoven DC, chill zone od Monster Energy, mohli jste si pořídit nejrychlejší internet ve měste od firmy CC Internet, ochránit oči se Slavíková Optika, nechat si namíchat nějaké drinky od Admiral clubu, nebo se oháknout do nové kolekce módní značky Familia M.A.

Dalšími sponzory byli: Trifor Studio, Freeride.cz, Globus, Pepe Lopez restaurace, ProDoor, Nonac, Stacima, Eko servis, Taxi Jirkov a Donaldson.

Než vám prozradíme kdo se stal opravdovým mistrem Chomutovského poháru, tak od 22h následovala after párty v přilehlém klubu Kulisárná pod taktovkou Admiral klubu s DJs Madskill a Noir, super černý styl završil tuto velkou parádu ve 4h ráno zavíračkou v klubu.

Všem ještě jednou mooc děkujeme za podporu a pomoc, na koho jsme zapomněli, tomu děkujeme také 😉 a vidíme se v příštím ročníku, který bude 28.9.2019.

Díky a čau.

 

Výsledky závodů:

Snowboard profi kluci                                           

 1. Zoltán Strcula
 2. Tomáš Císař
 3. Štěpán Rokos

Snowboard profi holky

 1. Klára Janíková
 2. Terezie Dvořáčková

Snowboard Monster best trick

 1. Tomáš Císař     2.500,-
 2. Štěpán Rokos  1.500,-
 3. Zoltán Strcula   1.000,-

Snowboard profi děti 14-18 let

 1. Jakub Hroneš
 2. Ondřej Sušický
 3. Jakub Vosáhlo

Dětský závod 7-9 let

 1. Sam
 2. Max Lebedev
 3. Anička Tomanová 

Dětský závod 10-13 let kluci

 1. Dan Volopich
 2. Vojta Horký
 3. Matyáš Skandera

Dětský závod 10-13 holky

 1. Lála Záveská
 2. Eliška Měřičková
 3. Vanesa Volopichová

Video z loňského roku:

« 1 z 3 »