Rok se s rokem sešel a máme tu znovu Snowkemp s Maximal Animal, který se tentokrát konal v březnu. Změnili jsme pro tento rok resort a zvolili apartmán Na skalce, protože jsme chtěli pro kemp zkusit nové prostředí. V den příjezdu se všichni kempeři v pořádku a včas dostavili, ubytovali a mohli jsme začít. Úvodní slovo si vzal jako vždy trenér, guru a organizátor Jan Vorlík, jeho úvodní řeč v nás zůstala jako vždy po celý kemp.

Honza představil organizační tým ve složení Pavel Jančata, Honza Vít – oba trenéři a nesmíme zapomenout na našeho dvorního fotografa  – Kamila Klekara. A pak následovala večeře v restauraci Johanka. Na uvítanou byl řízek s bramborem. Během kempu se toho dělo opravdu hodně. Dala by se o tom napsat kniha, ale to možná příště. Tak vás alespoň seznámíme s tím, co bylo hlavní náplní kempu.

Snowkemp s Maximal Animal je hlavně o snowboardingu, freeskiingu a zážitcích. A tak jsme celý týden tvrdě dřeli ve Snowparku na Neklidu a v menším snowparku na Klínovci. Aby jsme dosáhli efektivnější výuky, rozdělili jsme kempery na začátečníky a pokročilé. Pokročilejší trávili více času na Neklidu a na nejdrsnějších Klínoveckých spotech a druhá parta brousila bedny, skoky a též spoty na Klínovci. Spoty byly všechny celkem hard, takže respekt před úplně všemi kempery, páč je jezdili všichni i ti nejmladší!!! Což už chce určitou dávku odvahy. Jelikož počasí stálo co se týče sněhu při nás, tak jsme pár dní i prášili pod lanem, na sjezdovce i na tajných lesních stezkách, které jsme za roky působení na Klínovci našli. Jinak počasí bylo Krušnohorské, občas trochu slunka, pak mlha, vítr, zima, sněžení, déšť, kobylky… A tak… Naše počasí už je prostě pojem.

 

 

 

 

Jako každý správný snowboardový kemp, tak i my jsme měli videocoaching, kde se každý mohl vidět a slyšet i rozbor od trenérů, ale to hlavní byla závěrečná párty. Ještě před tím byl každý oceněn za progress nějakou drobností, ti největší progressoři i poháry. A vypukla párty. Odstartovala soutěží v jezední dortu, pokračovala tradičním malovacím contestem, vše za doprovodu správně černé muziky. Vše ale končilo brzy v jednu, když jsme všichni padli absolutním vyčerpáním z večerního progressu. Následující den jsme měli závěrečný trénink a jelo se domů.

 

Díky všem kemperům a jejich rodičům, za to, že je na kemp pustili.

A dále bychom vás rádi pozvali na druhý snowkemp s Maximal Animal, který bude v od 16. do 19. května v rakouském Hintertuxu!!!

 Těšíme se na Vás na kempu nebo při dalších akcích.

 

Tým Maximal Animal.